İçeriğe geç
Ana Sayfa » 35 Yaşındaki Erkek ve Kadının Değeri Aynı Mıdır?

35 Yaşındaki Erkek ve Kadının Değeri Aynı Mıdır?

  Şekil: 35 Yaşındaki Erkek ve Kadının Değeri Aynı Mıdır? (Guercino - Jesus and Samaritan Woman at Well)

  35 Yaşındaki Erkek ve Kadının Değeri Aynı Mıdır?

  2 cinsin yaşlara göre kazandığı değer farklıdır. Bunun nedeni kişilerin kendilerine bakış açısıyla karşı cinslerin birbirine bakış açılarının farklı olmasıdır.

  Örneğin bir kadın güncel paradigmalarda eğitim, statü alarak kendini geliştirir, 35 yaşına geldiğinde de artık olgunlaştığını, erkekleri tanıdığını düşünerek evlenmeyi veya ciddi ilişkiyi düşünebilir. Çoğunlukla da çocuk sahibi olmak ister ama o yaştaki erkek gözde bekardır. Aynı seviyede statü, eğitim, para 3lüsüne sahipse, fiziğine spor yaparak dikkat ettiyse beklentisi genç-sıkı-ateşli kadınlar olacaktır. Erkekler 20’den 50’e her zaman 20-23 yaş bandındaki kadınlara yüksek çekim duyar. Çalışması bile yapıldı (referans). Sonuçta bu kişilerle kısa süreli ilişki yaşanmak istenir çünkü iştah açıcıdır. Yani kadınlar gibi ilk amaç uzun süreli bir ilişki değildir, bu yüzden de bir erkek için uzun süreli ilişki o kadınla anlaşmaya ve kırmızı alarmlarına bağlı olur.

  Kadınlar bu dinamiği anlayamaz!

  Çünkü kendilerine çekici gelen yüksek statü, daha iyi fiziksel özellikler, prestij erkeğe çekici gelmez. En basitinden üstteki çalışmaya göre daha büyük erkekleri seçmektedir. Buna bir de solipsizmi eklediğinizde bir erkeğin kadından ne beklediğini anlayamazlar, anlasalar da kendilerinin istisna olduğunu düşünürler. Ortalama kadın ortalama erkeği istemez yazısında anlatmıştık.

  Yüksek değer bir erkek neden feminen özelliklere sahip olmayan, karşısına şuna şuna sahip olmalısın, etkilemek istiyorsan bana özel sunum yapmalı, yemeğe çıkartmalı, sonra uygun bulursam olurum ama eşit partneriz, ilişkide ev işlerini bölüşürüz, ben 35 yaşındayım ve kimseye ihtiyacım yok diye gelen bir kadını tercih etsin? Hem de diğer tarafta çok daha azına razı, genç, seksi kadınlar mevcutken?

  Kişisel Gelişim vs Cinsel Piyasa Değeri

  Kendinizi geliştirmeniz önemlidir ama amacınız iyi bir eşe ulaşmaksa ve karşı tarafın isteklerini karşılayamazsanız talep görmezsiniz. Cinsel piyasa da böyledir. dikkat edin. Burada eğitimli kadının değeri düşük falan değil sadece 2 tarafın bakış açısı farklı. bir taraf değerinin arttığını düşünerek daha üst düzey erkeklere ulaşmak istiyor, diğer taraf değerim yükseldiyse genç-ateşli kadınlarla kısa süreli ilişki yaşarım, en iyi ihtimal 26-27 yaşında bir kadınla uzun süreli ilişki düşünürüm diyor. Benzer şekilde düşük düzey erkekler de de gelişime karşı bir direnç vardır ve beni beğenen böyle beğensin diye düşünürler, bunun sonu da incel olmaktır.

  Kadınlar 18’den 28’e kadar güzellik açısından parlama yaratırken, 30 sonrası hızla sönerler. Azalan güzellikleri maalesef pazarlık şanslarını ve erkek havuzu da daralmaktadır. Bunu ünlü modeller bile hisseder. Şurada bir itiraf görebilirsiniz. Bu güzellik kaybını statü ile maalesef kapatamazlar. Oysaki bir erkek hem belli bir yaşta maskülen görüntüsünü oturturken hem de statü ile eksiklerini kapatabilir.  

  Kadınlara cinsel pazar değerlerini 50’e kadar koruyabildikleri, yumurtalarını dondurmaları önerilse de kozmetik ve estetik sektörüne bakmanız, olmadığını görmek için yeterlidir. Milyon dolarlık yatırım kadınları güzelleşmesi için yapılmaktadır. yapılan şuradaki çalışmaya göre kadınların %94.1’i kadınlar için yapılmaktadır. 2020’de yapılan çalışma kadınların %87, erkeklerin %13 oranında estetik yaptırdığını göstermektedir. Özetle hem erkekler, hem kadınlar hem de polis güzelliğin ve gençliğin önemli bir parametre olduğunu bilmektedir.

  Bu kadınlar kişisel gelişim açısından eğitimli kadınlar kendine değer katabiliyor olabilir ama cinsel piyasa açısından bir şey ifade etmez. Rollo Tomassi kadınların 28-29 civarı aydınlanma çağına girdiğini söyler, haklıdır. Özellikle çalışma hayatında aktif, eğitimli, erkeklere ihtiyacı olmayan bekar annelerin övüldüğü ABD’de evlenme yaşı kadınlar için 28’ken erkekler için 30 civarıdır. Yani kadın beta öder fazında bir erkek daha yükselmeden onu kapatmaya çalışmaktadır çünkü biyolojik saati erkeğe göre çok hızlı ilerlemektedir. 30’a yaklaşan erkek daha yeni değer kazanmıştır ve çevresinin farkında değildir, cinselliğin zor olduğunu düşünür fakat idealde olması gereken niteliklere sahip olup 36-37 yaşına geldiğinde bir anda talipleri artar. O bile inanamaz. Bunu kişisel olarak yaşayan biri olarak da onaylayabilirim. Bu yüzden erken evlenen erkekler daha çok aldatır. Geçmişte anlatmıştık.

  Türkiye’de de durum benzerdir. Ortalama evlenme yaşı 25-26’dır ama bunun nedeni doğudaki erken evliliklerdir. Batıya gidildikçe evlenme yaşları hızlıca yükselir. Yani ciddi bir küreselleşme içindeyiz. Instagrama ulaşan herkes fark etmeden bu paradigmanın içinde buluyor kendini.

  Şöyle düşünün mesela iyi fizikli 40 yaşında bir yöneticisiniz, çevreniz size özenecektir. Hatta ekşide genç kızlardaki 35 yaş üstü erkek sevdası veya 35 yaş üstü erkek çekiciliği gibi başlıklar mevcuttur. O adam muhtemelen mutludur, her şeye sahiptir. Oysaki kadın olsaydınız çevreniz size neden iyi bir aileniz yok diye bakacaktı ve o kadın da acaba bunca emeğe değer miydi diye düşünecekti.

  Son olarak şu sorulabilir

  Hayatının aşkına 30’da ulaştım, evlenmeyeyim mi? Bahsedilen bu değildir. Evlenilebilir ama çoğu erkeğin evlenme nedeni kadına az ulaşmak ve seksi kalıcı hale getirmektir. Çünkü yeni biri maliyet demektir. Çoğu erkekte kırmızı hap lensler olmadığı için otomatik mavi hap stratejileriyle kadına yatırım yapar ve bu da düşük fayda/maliyet sağlar. Bu erkekler gün sonunda boşanırlar ki istatistiksel olarak da boşanma davalarının %78’i kadınlar tarafından açılmaktadır(ref).

  Özetle götünüzü kaldırıp topluma ve kendinize değer katan bir erkek olun. Sosyal yeteneklerinizi geliştirin, fiziğinize özen gösterin. Böylece size eşit partnerlik dayatan bir kadınla pazarlık yapmaktansa, eliniz güçlü olacağı için güzel-seksi-genç bir kadınla olursunuz.

  Sponsorumuz olarak destek verebilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.

  4.7 37 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  20 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ejderhaa
  Ziyaretçi
  Ejderhaa
  2022-08-31 9:19 PM

  Selamm kızın tlfsini alıp buluşmayı 3 4 gün sonraya ayarladım bu 3 4 gün içinde kızı arayıp yada mesaj atmalı mıyım buluşma gününe kadar 😕 bazıları buluşma günü ara dedi kafam karıştı

  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2022-09-12 11:05 PM

  Üstad kendimde şöyle bir gözlemim var, 1 senedir oyun pratik ediyorum adeta bu yola baş koydum çok keyif alıyorum ve zamanla aynı anda 3 kadınla konuşma gibi delikanlıca bulmadığım düşünceleri dahi aştım ancak diyelim ki bir kadın ile sohbetim ilişkiye doğru gidiyor ve işim gücüm aynı zamanda yoğun bir sosyal… Read more »

  Emre
  Ziyaretçi
  Emre
  2022-09-26 10:36 AM

  https://www.nytimes.com/2018/08/15/style/dating-apps-online-men-women-age.html

  Hocam şu yazı da fikir verebilir. Argümanlarınızı destekleyici nitelikte.

  Officer
  Ziyaretçi
  Officer
  2022-10-01 1:03 PM

  Hocam anlamadığım bir konu var. Dünyanın her yerinde 30 yaş üstü bakımlı bir kadın cinselliğe çok rahat ulaşabiliyor ben sanmıyorum ki bir erkek 30 yaş üstü bir kadından cinsellik sinyali aldığında bunu reddetsin. Bu yüzden kadınların 30 yaşından sonra girdiği bu durumu anlayamıyorum. İstedikleri evlilik olduğundan mu cinsel pazar değerleri… Read more »

  Uğur
  Ziyaretçi
  Uğur
  2022-10-01 5:48 PM
  Reply to  Officer

  Hocada aynı şeyi diyor zaten, erkekte hipergami yoktur yani kadının yaşı statüsü farketmez, güzelliği farkeder, kadın 60 olsa bile eğer 20-25 lik bedene ve güzelliğe sahip olsa erkek tek gecelik ilişki yaşardı. Bir diğeri ise piyasadaki çoğu erkek kadınlara zor ulaştığından ve kovaladığından 40 lık kadının peşinden koşanlar bile var.… Read more »

  BEDO
  Ziyaretçi
  BEDO
  2022-12-10 5:08 PM

  Selamlar,kadınların genç yaşta daha değerli olduğunu öğrendik,ve bu kadınların bazılarının o dönemler parti hayatında olduğunu da biliyoruz.Peki 20 li yaşlarında bir kadınla ilişkiye başlanıldığında bu kadının partiye gitmesi onun hala arayış içinde olduğunu mu gösterir yoksa tamamen bazı incelikleri göz önüne alarak mı değerlendirmek mantıklı(kimlerle gitti vs).Cevabınızı merak ediyorum teşekkürler.

  20
  0
  Would love your thoughts, please commentx