Resim: Benvenito Tisi - Saint Lucy (30+ yaşından sonra her kadının eti yenmez)

30+ Yaşından Sonra Her Kadının Eti Yenmez (Bölüm-1)

30+ yaşından sonra her kadının eti neden yenmez veya neden hepsi ilişki yaşamaya uygun değildir? Bekaret veya yaşlandığı için diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, çünkü bu yaşta da hiç de fena olmayan kadınlar mevcut.

Küçük mü, Büyük mü?

Dikkat “hepsi” demiyorum, bazılarıyla ilişki yaşanabilir olsa da sizin böyle birini bulamayacağınızı garanti edebilirim. Ben buldum mesela onlarada arzu duymadım. Şöyle de anlaşılmasın: 30 altındaki kadınların hepsi müthiş! Hayır değil ki yazının konusu da tam olarak bu.

30+ yaş üstü kadının niyetini anlamanız zordur, standartlarını düşüreceği için size daha rahat yalan söyleyebilecekken, 23lük kadın bunu yapma gereği duymaz, çünkü opsiyonu çoktur ve toydur. Instagramı açın bakın, hepsi dünyayı toz pembe görüp, kendini prenses sanıyor. Çoğunluğu asla reddedilmeyeceklerini ve her erkeği elde edebilecekleri yanılgısını taşıyor ama kazın ayağı öyle değil. Çünkü çoğu erkeğin tek isteği genellikle cinselliktir ama bu yanılsamaları erkeğin o kadının niyetini anlamada işine yarar, yani kör gururu sayesinde niyetini öğrenmiş oluyorsunuz.

Size bağlı olacak küçük yaştaki kadın yalan söylemez ve hipergamiye uygun davrandığınız ölçüde sizinle olur. Amacınız “doğal paternlerini izleyen bu kadınları erken yaşta seçmek olmalıdır.”

Gerçek dünyaya hoşgeldiniz! Harikalar kumpanyası az sonra başlayacak! İlişkiler 101: Öncelikle belirtmeliyim ki alttaki anlatacaklarım bekaret, tabu, din, ahlak vs. en ufak alakası yok. Böyle düşünenler yanlış siteyi okuyor.

Erkek gibi ben de istediğimle yatarım!

Yatarsın bebeğim, kimsenin itirazı yok. Kadın için cinsellik sorun değil ki? Tersini düşünüyorsan ya özgüvenin sıfır ya da ilişki dinamikleri konusunda sıfırsın. Ortalama (5/10) kadın istediği herhangi bir bekar adamla aynı gün yatabilir ama yapabiliyor olmanız yapmanızı gerektirmez. Haz böyle kolay harcanırsa zevk merkezlerinizdeki reseptörler zamanla azalacaktır. Her haz için de geçerlidir. Bu kadar az reseptörle o kadının aşık ve sadık olacağını beklemenin komik olacağı aşikar.

Erkek yatınca bir şey olmuyor mu yani? Ne kadar cinsiyetçisin!

Çoğu erkeğin cinselliğe ulaşımı daha az olduğu için böyle bir problemi yok. Yatsa bile çocuk maliyeti(taşıma+doğum+büyütme) olmadığı için David Buss’a göre daha hasarsız atlatabiliyorlar ki erkeğin zevk mekanizmaları kadına göre çok daha sığ. Kadın cinsellik için biraz da olsa güvenmek zorunda, her dakikasında çocuk riskini psikolojik olarak hissediyor, doğru erkek mi diye soruyor? Çünkü seçen taraf kadın ve bu da onun güvenilirliğini belirliyor. Örneğin bir şarap eksperi olsanız ve kaliteli şarapları ayırt edemeseniz ne olurdu? Size duyulan güven sarsılırdı. (Ref: Bakir erkek isteme miti). İşte bu yüzden kadın yatınca bir şey olur, erkek yatınca olmaz çünkü erkek input-output gibi iş görüyor. Tabii ıssız adam diyoruz ya işte bu erkeklerde de benzer sorunlar olabiliyor ve parti kızları gibi tüketmiş olabiliyor ama parti kızlarına göre oranları devede kulak.

Ne diyorduk? Talep edilen cinsellik

Cinsellik erkek tarafından talep edilen bir şeydir. Buradan şu sonuç çıkar: Kadının ilişki değer bir karaktere sahip olmasının belirteci partner sayısı değil, “olumlu ilişki sayısıdır.” Çünkü yatırım maliyetini bu belirler. Aynı anda bir çok erkekle olmuş, tek gecelik cinsellik deneyimleri yaşamış, grup yapmış, onlarca partner değiştirmiş bir kadın sizi mutlu edebilir mi? Cinsel özgürlüğü bizi ilgilendirmez ama bunları yapıp da sizinle evinin kadını olmak istiyorsa o zaman ilgilendirir. Yoksa vajina aşınmıyor.

İşte kadının kaybı daha 20li yaşlarda başlıyor, böyle bir döngüye girdiğinde 30’a varmadan alfa-dul oluyor. Yani en iyisini bir kere gördüğü için hipergamik dürtülerle daha kötüsüne evet demiyor. Belki sizinle olacak ama onu daha çok heyecanlandıran ilk adamla “aldatan kadın” yazı dizisinde anlattığım gibi sizi aldatacaktır! Daha güzeli ne biliyor musunuz? O erkek de kendini özel sanırsa o da bir süre sonra aldatılacak. Çünkü bu kadının çarpık ilişkiler sebebiyle artık düzgün eş seçme şansı çoktan tükenmiş durumdadır. Bu sebeple 30 yaşında bir kadın gördüğünüz zaman dikkatli yaklaşmalısınız.

Size düşen görev ne peki?

  • Baştan riske etmeyerek 30+ bir kadınla olmayın. Çünkü niyetini bilemezsiniz, geçmişi kirli olabilir. Evrimsel olarak çocuk arzusuyla sizi kullanıyor olabilir. Yani onun için ayakkabı veya çanta gibi bir şey olabilirsiniz. Kullanacak, çocuk yapacak ve modası geçince sizi bıracaktır. Buna benzer bir hikayeyi bir yakınım yaşadı. 3 ay gibi kısa süre sözde aşık olan kadınla evlendiler 1. Senede çocuk oldu ve kadın ondan sonra annesinde kalmaya başladı, çocuğunu tek büyütmeye başladı ve sonuç: hüsran. 3 sene sonra boşandılar. Daha dün gördüm kendisini, “kadını tanımadan evlenme” diyordu.
  • Küçük kadın seçebilirsiniz ki bu kadınlar niyetini üstte anlattığım gibi daha erken ifade eder. Bir kadının ne olacağı “aile yapısı”, “davranışları” ile hemen anlaşılabiliyor. Yani 1 ayda fark edersiniz ki bu konuyada 2. bölümde gireceğim.

Özetle seçimlerinize dikkat edin, önceliğiniz kadının niyetini anlamak olsun.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)


1. Bölümün Sonu

   2. Bölüm için tıklayınız.Twitter

4.7 65 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
20 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Yucedag
Ziyaretçi
Yucedag
2020-06-03 6:19 PM

Alfa dullar nasil anlasilir?

Alfa***
Ziyaretçi
Alfa***
2020-06-09 11:49 AM

hemen her gün ikinci bölüm ne zaman gelir diye bakıyorum hala yok 🙁

Midye oğlan
Ziyaretçi
Midye oğlan
2020-06-10 12:32 AM

Kardeş yazıların çok güzel ama ben de diğer arkadaşlar gibi bekliyorum yenisini bir türlü gelmiyor kaç gün oldu. Az seri olursan seviniriz.

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
2020-07-05 8:56 AM

Kadının ilişki değer bir karaktere sahip olmasının belirteci seks sayısı değil’ “olumlu iliski sayısıdır.” Çünkü yatırım maliyetini bu belirler. Aynı anda birçok erkekle olmuş, tek gecelik seks deneyimleri yaşamış, grup yapmış, onlarca partner değiştirmiş bir kadın sizi mutlu edebilir mi? Kadının geçmişiyle ilgili bu bilgiyi nasıl edinebiliriz? 30+ kadınlar haricinde… Read more »

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
2020-07-05 5:41 PM
Reply to  Karanlikruya

Ekşideki konuyla ilgili entrylerini okudum. Kadınla önceki ilişkileri, ayrılma nedenleri, ayrılıkla nasıl başa çıktığı, ailesiyle olan durumu gibi konular hakkında konuşmamızı ve sorulara verdiği yanıtların samimiyetine bakmamızı söylemişsin diye anladım. Tabi burada kadınla olan ilişkimizde az çok güven oluştuğunu ve dolayısıyla sorularımıza verdiği yanıtların da gerçeğe yakın olacağını varsayiyoruz sanırım.… Read more »

Misafir28
Ziyaretçi
2021-11-08 9:35 AM
Reply to  Jim Morrison

Bununla ilgili bir tecrübe yaşadım. 30+ bir kadınla beraberdim bana bakire olduğunu söyledi! Iliskiye girecekken şapka takicaktim onu sevmiyorum diye ağzından kaçırdı 🙂 nasıl sevmiyorsun yani dedim. Istemiyorum dedi kivirdi. Yersen. Bu tecrübe benim daha uyanık olmamı teşvik etti. Ama biz erkek olarak daha romantigiz. Değer verdiğimiz anlam yüklediğimiz kadına… Read more »

30 yaş geledi
Ziyaretçi
30 yaş geledi
2020-08-04 5:38 PM

Bir çok erkekle görüşmüş, bunların çoğuyla seks yapmamış ama aynı ortamdan farklı kişilerle dahi flört etmiş, sürekli arayışta bir 30 yaşında kadın da aynı kategoride mi? Seks yapmıyor aka sürekli birileriyle flört halinde.

Derya
Ziyaretçi
Derya
2020-08-24 4:54 PM

Baya saçma ve çokça genelleme barındıran bir yazı olmuş.

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-11-17 4:03 AM

Ben sizin aksinize 25-26 diyorum çünkü kadın eğer sıkı bir feminist değilse bu yaşlarda uyanıyor ve evlilik için aday aramaya koyuluyor, üniversite de hızlı ve renkli seks hayatı olan kızlar üniversiteden sonra hemen evlenilecek melek gibi kız rolüne büründüler (ınstagram sağolsun görüyoruz) bir de bazıları rolünü çok iyi oynuyor eski… Read more »

Buyuk ziyaretci
Ziyaretçi
Buyuk ziyaretci
2021-09-05 8:33 AM
Reply to  Kaptan

Abi mesela nelerini yakaladin boyle ornek verir misin?

Alexander
Ziyaretçi
Alexander
2020-12-02 7:33 AM

Hocam gerçekten 30 yaş üstü düzgün psikolojiye sahip kadın yok gibi hatta az ve sağlıklı ilişki yaşayanı yok neredeyse, önceden toplum baskısından dolayı 20-25 yaşındaki kadınlarla takilmazdim ama Kh sonrası fikirlerim değişti

Ceren
Ziyaretçi
Ceren
2021-01-01 10:15 PM

Her 30 yaşında kadına kucaktan kucağa yaşamış muamelesi doğru değil evet bazı kadınlar oldukça ikiyüzlü davranıyor yalanlar üstüne ilişkiler kuruyor ancak her kadına bu muamele yapılmamalı, bu tip konularda Avrupalı kadınlar örnek veriliyor cinsellik konusunda rahat oldukları söyleniyor evet doğru ancak Avrupalı erkekler evlenmiyor evlilikten kaçıyor resmen bu büyük bir… Read more »

Bilge
Ziyaretçi
Bilge
2021-01-03 11:23 PM
Reply to  Ceren

– Evlilik erkeğe artık bir tecavüzdür. Daha doğrusu boşanma bir tecavüz oluyor. Bence erkekler artık evlenirken yüzlerce defa düşünmeli. Hatta evlenmemek daha mantıklı.