İçeriğe geç
Ana Sayfa » 30+ Yaşından Sonra Her Kadının Eti Yenmez (Bölüm 1)

30+ Yaşından Sonra Her Kadının Eti Yenmez (Bölüm 1)

  Resim: Benvenito Tisi - Saint Lucy (30+ yaşından sonra her kadının eti yenmez)

  30+ Yaşından Sonra Her Kadının Eti Yenmez (Bölüm-1)

  30+ yaşından sonra her kadının eti neden yenmez veya neden hepsi ilişki yaşamaya uygun değildir? Bekaret veya yaşlandığı için diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, çünkü bu yaşta da hiç de fena olmayan kadınlar mevcut.

  Küçük mü, Büyük mü?

  Dikkat “hepsi” demiyorum, bazılarıyla ilişki yaşanabilir olsa da sizin böyle birini bulamayacağınızı garanti edebilirim. Ben buldum mesela onlara da arzu duymadım. Şöyle de anlaşılmasın: 30 altındaki kadınların hepsi müthiş! Hayır değil ki yazının konusu da tam olarak bu.

  30+ yaş üstü kadının niyetini anlamanız zordur, standartları önceki deneyimlerinden dolayı yüksektir ve kendilerince yüksek değer erkeği bulduklarında size daha rahat yalan söyleyebilirler. 23’lük kadın bunu yapma gereği duymaz, çünkü opsiyonu çoktur ve toydur. Instagramı açın bakın, çoğu dünyayı toz pembe görüp, kendini prenses sanıyor. Çoğunluğu asla reddedilmeyeceklerini ve her erkeği elde edebilecekleri yanılgısını taşıyor ama kazın ayağı öyle değil. Çünkü kadın ancak o erkeği uzun süreli ilişkiye razı ederek ilgi alabilirse elde etmiştir. Çoğu erkeğin tek isteği de genellikle cinselliktir ama kadınların bu yanılsamaları niyetlerini anlamada erkeğin işine yarar, yani kör gururları sayesinde niyetini öğrenmiş olursunuz.

  Size bağlı olacak küçük yaştaki kadın yalan söylemez ve hipergamiye uygun davrandığınız ölçüde sizinle olur. Amacınız “doğal paternlerini izleyen bu kadınları erken yaşta seçmek olmalıdır.”

  Gerçek dünyaya hoşgeldiniz! Harikalar kumpanyası az sonra başlayacak! İlişkiler 101: Öncelikle belirtmeliyim ki alttaki anlatacaklarım bekaret, tabu, din, ahlak vs. en ufak alakası yok. Böyle düşünenler yanlış siteyi okuyor.

  Erkek gibi ben de istediğimle yatarım!

  Yatarsın tabiiki. Kimsenin itirazı yok. Kadın için cinsellik sorun değil ki? Tersini düşünüyorsan ya özgüvenin sıfır ya da ilişki dinamikleri konusunda sıfırsın. Ortalama (5/10) kadın istediği herhangi bir bekar adamla aynı gün yatabilir ama yapabiliyor olmanız yapmanızı gerektirmez. Haz böyle kolay harcanırsa zevk merkezlerinizdeki reseptörler zamanla azalacaktır. Her haz için de bu durum geçerlidir. Sonunda doyan reseptörler nedeniyle o kadının aşık ve sadık olacağını beklemenin komik olacağı aşikar. Bunu bakirelik yazısında ele almıştır.

  Erkek yatınca bir şey olmuyor mu yani? Ne kadar cinsiyetçisin!

  Çoğu erkeğin cinselliğe ulaşımı daha az olduğu için böyle bir problemi yok. Yatsa bile çocuk maliyeti(taşıma+doğum+büyütme) olmadığı için Dr. David Buss’a göre daha hasarsız atlatabiliyorlar ki erkeğin zevk mekanizmaları kadına göre çok daha sığ. Kadın cinsellik için biraz da olsa güvenmek zorundadır. Her dakikasında çocuk riskini psikolojik olarak hisseden bir varlık cinsellikte erkekle aynı hislere sahip olamaz. Yani bir eşitlik yoktur.

  Seçen taraf kadındır ve bu da onun güvenilirliği hakkında önemli bilgiler verir. Örneğin bir şarap eksperi olsanız ve kaliteli şarapları ayırt edemeseniz ne olurdu? Size duyulan güven sarsılırdı. (Ref: Bakir erkek isteme miti). İşte bu yüzden kadın yatınca bir şey olur, erkek yatınca olmaz çünkü erkek input-output gibi iş görüyor. Tabii ıssız adam diyoruz ya işte bu erkeklerde de benzer sorunlar olabiliyor ve parti kızları gibi tüketmiş olabiliyor ama parti kızlarına göre oranları devede kulak. Bunun istatistiklerini de vermiştik.

  Ne diyorduk? Talep edilen cinsellik

  Cinsellik erkek tarafından talep edilen bir şeydir. Buradan şu sonuç çıkar: Kadının ilişkiye değer bir karaktere sahip olmasının belirteci partner sayısı değil, “olumlu ilişki sayısıdır.” Çünkü yatırım maliyetini bu belirler. Aynı anda birçok erkekle olmuş, tek gecelik cinsellik deneyimleri yaşamış, grup yapmış, onlarca partner değiştirmiş bir kadın sizi mutlu edebilir mi? Cinsel özgürlüğü bizi ilgilendirmez ama bunları yapıp da sizinle evinin kadını olmak istiyorsa o zaman ilgilendirir. Yoksa vajina aşınmıyor.

  İşte kadının kaybı daha 20li yaşlarda başlar, böyle bir döngüye girdiğinde 30’a varmadan alfa-dul olacaktır. Yani en iyisini bir kere gördüğü için hipergamik dürtülerle daha kötüsüne evet demeyecektir.

  Belki sizinle olacak ama onu daha çok heyecanlandıran ilk adamla “aldatan kadın” yazı dizisinde anlattığım gibi sizi aldatacaktır! O erkek de kendini özel sanırsa o da bir süre sonra aldatılacak. Çünkü bu kadının çarpık ilişkiler sebebiyle artık düzgün eş seçme şansı çoktan tükenmiş durumdadır. Bu sebeple 30 yaşında bir kadın gördüğünüz zaman dikkatli yaklaşmalısınız. Emin olun ki önceden birçok acı çekmiş, terk edilmeler veya terk etmeler yaşamış bir kadın için çok da değerli değilsiniz.

  Size düşen görev ne peki?

  • Baştan riske etmeyerek 30+ bir kadınla olmayın. Çünkü niyetini bilemezsiniz, geçmişi kirli olabilir. Evrimsel olarak çocuk arzusuyla sizi kullanıyor olabilir. Yani onun için ayakkabı veya çanta gibi bir şey olabilirsiniz. Kullanacak, çocuk yapacak ve modası geçince sizi bırakacaktır. Buna benzer bir hikayeyi bir yakınım yaşadı. 3 ay gibi kısa süre sözde aşık olan kadınla evlendiler 1. Senede çocuk oldu ve kadın ondan sonra annesinde kalmaya başladı, çocuğunu tek büyütmeye başladı ve sonuç: hüsran. 3 sene sonra boşandılar. Daha dün gördüm kendisini, “kadını tanımadan evlenme” diyordu.
  • Küçük kadın seçebilirsiniz ki bu kadınlar niyetini üstte anlattığım gibi daha erken ifade eder. Bir kadının ne olacağı “aile yapısı”, “davranışları” ile hemen anlaşılır ki buna kırmızı alarmlar diyoruz. Yani 1 ayda fark edersiniz ki bu konuyada 2. bölümde gireceğim.

  Özetle seçimlerinize dikkat edin, önceliğiniz kadının niyetini anlamak olsun.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)


  1. Bölümün Sonu

     2. Bölüm için tıklayınız.  Twitter

  4.7 77 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  22 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Derya
  Ziyaretçi
  Derya
  2020-08-24 4:54 PM

  Baya saçma ve çokça genelleme barındıran bir yazı olmuş.

  Kaptan
  Ziyaretçi
  Kaptan
  2020-11-17 4:03 AM

  Ben sizin aksinize 25-26 diyorum çünkü kadın eğer sıkı bir feminist değilse bu yaşlarda uyanıyor ve evlilik için aday aramaya koyuluyor, üniversite de hızlı ve renkli seks hayatı olan kızlar üniversiteden sonra hemen evlenilecek melek gibi kız rolüne büründüler (ınstagram sağolsun görüyoruz) bir de bazıları rolünü çok iyi oynuyor eski… Read more »

  Buyuk ziyaretci
  Ziyaretçi
  Buyuk ziyaretci
  2021-09-05 8:33 AM
  Reply to  Kaptan

  Abi mesela nelerini yakaladin boyle ornek verir misin?

  Alexander
  Ziyaretçi
  Alexander
  2020-12-02 7:33 AM

  Hocam gerçekten 30 yaş üstü düzgün psikolojiye sahip kadın yok gibi hatta az ve sağlıklı ilişki yaşayanı yok neredeyse, önceden toplum baskısından dolayı 20-25 yaşındaki kadınlarla takilmazdim ama Kh sonrası fikirlerim değişti

  Ceren
  Ziyaretçi
  Ceren
  2021-01-01 10:15 PM

  Her 30 yaşında kadına kucaktan kucağa yaşamış muamelesi doğru değil evet bazı kadınlar oldukça ikiyüzlü davranıyor yalanlar üstüne ilişkiler kuruyor ancak her kadına bu muamele yapılmamalı, bu tip konularda Avrupalı kadınlar örnek veriliyor cinsellik konusunda rahat oldukları söyleniyor evet doğru ancak Avrupalı erkekler evlenmiyor evlilikten kaçıyor resmen bu büyük bir… Read more »

  Bilge
  Ziyaretçi
  Bilge
  2021-01-03 11:23 PM
  Reply to  Ceren

  – Evlilik erkeğe artık bir tecavüzdür. Daha doğrusu boşanma bir tecavüz oluyor. Bence erkekler artık evlenirken yüzlerce defa düşünmeli. Hatta evlenmemek daha mantıklı.

  dartanyan
  Ziyaretçi
  2022-11-14 8:47 AM

  40 yaşında dul çocuklu sevgilim var her şey sex birlikteliği ile başladı fazlasıyla sahiplenici ve seviyor beni. ben bekarım evlenmedim hiç bu kadınla gelecek olur mu bende aynı yaş?

  22
  0
  Would love your thoughts, please commentx