30+ Yaşından Sonra Her Kadının Eti Yenmez (Bölüm 2)

Bölüm-1‘de 30+ yaş sonrası rezalet hale gelecek kadınların erken yaşta kendini gösteren parti kadınları olduğundan ve sonrasında bu kadınların niyetini anlayamayacağınızdan bahsetmiştik.

Bu yaştan sonra değeri azalan kadın erken yaşlarda anksiyete ile şöyle düşünebilir -ki birkaç defa duydum-: “Madem değerim azalıyor, ben de öncesinde herşeyi yaparım.” Bu tipik solipsist yapıdaki kadının kendi değerini manipüle etmesi, gerçeği çarpıtmasıdır. Özgürce seks dağıtması hipergamiye karşı durmasıdır. Önce kadın açısından sonra da kendi düşüncelerim açısından cevaplayalım:

 

Kadın açısından ele alalım:

Bunu uygulayan kadın aynı Jack London’ın alttaki alıntısı gibi şimdiden ötesini göremez ve en verimli çağını “en iyi erkeği” bulmaya çalışmak yerine eğlenmekle harcar, sonuç olarak 30larında mutsuz olur. Bu onun tercihiyse, ileride kaliteli bir erkekle birlikte olmak istemiyorsa kendi bilir. Emin olsunki mesele buysa “kendisiyle yatmak isteyen binlerce kişi” var

Önceki bölümde anlattığımız gibi pair-bonding’i kaybeden kadının iyi bir ilişki yaşaması mümkün değildir ki bu 5-10 senesi de müthiş geçmeyecek. Güçsüz erkekler yönetebilen kadınlar, alfa karakterlerin çoğu tarafından acımasızca kullanılacak ve bu yaraları tamir edemeyecektir. Sonuçta da alfa dul olacaktır.

“Bizim gözlerimiz(erkekler) yıldızları gözetleyelim diye uzak görüşlüyken, onun gözleri (kadının), ayağını bastığı sert topraktan, göğsünün, üstündeki aşığının göğsünden, kollarının arasındaki gürbüz bebekten ötesini görmez ama yine de çağlar boyunca kimyamız böyle oluştuğundan kadın düşlerimizde ve damarlarımızda sihir yaratır.” -Jack London.

 

Kendi açımdan:

Hiçbir problem yoktur, böyle onlarca kadınla oldum ve ciddiye almadım. Bu kadınla bir güzel yatarım, ilişki yatırımına değmeyeceği için bir noktada terk ederim, çünkü evrimsel açıdan beni aldatacağını fark etmeden itiraf etmiş olur. En sevdiğim ilişki tipidir. Seks var. Eğlence var. Sorumluluk yok.

Böyle sorunlu kadınları ilişkiye zorlarsanız kısa sürede arıza çıkartır size arzu duymazlar. Daha o yaştan “ 30 yaş üstünde her kuşun eti yenmez” potansiyelini zaten belli eder. 

Burada Rollo Tomassi’nin bahsettiği “aydınlanma çağından” da bahsetmek lazım. Aydınlanma çağını geçen(30 civarı) kadınlar otomatik olarak 2 yüzlü davranır ve “dürüst olmamalarına” rağmen değişebileceklerine inanarak bir anda kendilerine bakmaya ve çocuk sahibi olmaya karar verirler. Çünkü biyolojik saatleri ilerliyordur. O yaştan sonra siz “genellikle” tercih edilen değil, “ihtiyaç” duyulansınız. (Ref: Rollo Tomassi – The Epiphany Phase)

 

Deneyimler

Geçen sene böyle birbirine benzer birlikte olduğum 3 kadını örnek vereyim. Biri sevgilisinden dayak yemiş, çocukluğu sorunlu geçmiş, sonra algıları kaymış. Ben flört etmeyi seviyorum diyordu. Her adamda bir şey beğeniyormuş, benim de yüzüm çok güzelmiş, ondan beğenmiş. Bir insan birine aşık olduğunu söyleyip diğeriyle her türlü pozisyonda seks yapar mı? İşte bu yapıyordu. İlginç bir tür.

Diğer kadın da benzerdi, o da erkekleri seçerken; biri komik, diğeri zeki diyordu. Lego gibi işte. 4 adamla takılıyordu, takıma 5 lazımmış, ben tek geceden sonra almayayım dedim. Hiçbiri sevgilisi değil ki anladığım kadarıyla adamların da umurunda değil. Hepsi seksine bakıyor hatta ballandıra ballandıra “birini evime çağırdım, seks yapmadan gönderdim ahahah” diye anlatan bir kadın modeli düşünün. Bu kadın da frijitti mesela. Yalnız böyle bir güzelliğe sahip olup da frijit olması insanı üzüyordu. Bunu hep söylerim: “Güzel bir kadının yaşlanması büyük trajedidir.”

Sonuncu kadın da yine uyuşturucudan tutun, grup sekse kadar her şeyi denemişti. Hatta bana “grup seks kötü mü, ne demek şimdi?” diye kızdığını hatırlıyorum. Ben de kötü evet ama; kaşarları severim demiştim. Sonra döndü azdım dedi. İlginç bir çarpık algı tabii. “Sevgilimle grup seks yaparak tanıştımdan…” sonrasını artık ben kaldıramadım. Sonra da bana ilişkilerden anlıyorum diye şunu sordu: “Beni neden sevmedi, ilişki yürümedi? Güzel değil miyim? Ben onu hala seviyorum” Sonra benimle sevişti… Şimdi bu kadına nedir?

Sizce bu sevgi midir? Öyleyse meriçler ve kendini çok alfa görenler bu kadınla birlikte olabilir. Ben sadece yararlanmayı tercih ediyorum. Çok samimi söylüyorum ben bir ton halt yemişimdir ama birini severken biriyle olmadım. Bu kadın da tipik daddy issues’du bu arada. Gerçekten bana anlattıklarının 1/10unu herhangi bir kadın kaldıramaz ama sonuçları ortada. 

“Kırmızı alarmları” olan kadınlar değişmez şekilde aynı çıkıyor, üstteki  modeller buna örnek. Düşünün bu kadınlar eğer 30+ olsaydı bunları bana anlatırlar mıydı? Hayır! Aydınlanma çağına girdikleri için beni “güvenli liman” olarak göreceklerdi. İlk bölümde bahsettiğim gibi küçük kadınlarla olmak istemenizin en önemli sebebi güzel olmaları değil, kibirleri sebebiyle doğru bilgileri verme rahatlıklarıdır.

 

Düzgün Kadınlar

Bu kadın profilleri şaka değil, dahası da var ama bence yeterli. Çevremden de gözlemim o ki düzgün bir kadın 30’una kadar evlenmiş oluyor, çünkü içten içe biliyor ki “en sağlıklı çağında en iyi erkeği” kapatabilir, “en büyük bağlılığı” yaşayabilir. Bilinçaltı diyor ki 30’undan sonra hem kendisinin bağlanması zor olacak, hem havuz daralacak hem de erkekler ona kuşkulu gözerlerle bakacak.

Birkaç ilişki tabiiki yaşıyor ama amacı sevgiyi aramak oluyor ve doğru kişi olmayan erkeklerden ayrılıyorlar ve bir yerde uygun birini seçiyor. İnsanlar monogamik değildir ve denemeleri doğaldır. Esas kaçmanız gereken kadınlar bunu kötüye kullanlardır.

 

Doğasına aykırı davranan kadın

Her nasıl erkek ruh eşi saçmalığı yüzünden doğasına aykırı yaşıyorsa, kadın da “her istediğimle yatabilirim” ile bunu yapar. Çünkü kadının evrimsel amacı: 1.bölümde de açıkladığımız gibi “en iyiyi seçmek olmalıdır.”

Buna uymayan kadınların çoğunluğu sorunludur ve o kadının gençliğini az önce size anlatmaya çalıştım ki bahsettiğim kız portresi ise benim terminolojimde “rezalet” olan, ilişkiye değmeyen, sorunlu, içten pazarlıklı parti kızlarıdır. 

Korkmayın sizden sonra da bu kadından bir halt olmayacak. Üzüntünüz “benimle neden olmadı?” değil “ben bununla zamanında neden yatamadım” olmalıdır. İnanın 5 sene sonra tek düşüneceğiniz gerçek bu olacak. Çünkü o kızın hakkı bu. Hatta biriyle evlendiğinde bile “vay mal” o kızla evlenilir mi diyeceksiniz. Yani oturup da “kaçırdım” diye üzülmeyeceksiniz. Bunu garanti ediyorum.

Kısaca bu model kadınlar “doğasına aykırı davranmıştır” ki kendi doğasına aykırı davranan kadınla nasıl mutlu olabilirsiniz? Hiçbirini ben demiyorum başta Darwin, ardından Dr. Geoffrey Miller, Dr. Ronald Fisher, Dr. Robin Baker ve bir çok evrimsel psikolog/biyolog diyor.

Belirtmem gerekir ki böyle kadınlar erkeklerin avantajınadır, tabii ki aşık olmadıkları ve amacı doğrultusunda kullanıldıkları sürece! Asla “uydu-erkek” ya da “sadık eski sevgili” olmayın. Yani sizi kötü hissettiğinde geri dönüp “recovery” olacağı bir liman gibi görmesin. İşte o zaman siz kazanırsınız.

 

Özetle;

Alfa dul olarak tanımadığımız kadınlar daha 23 yaşındayken böyleler. Ne kadar mantıklı düşünürlerse düşünsünler, ne kadar akıllanırlarsa akıllansınlar 30’dan sonra sizce bir erkeğe bağlanmaları mümkün değildir. Size aşık bile olsalar biraz akıllarını çelebilecek bir adamla direkt aldatılırsınız. Bunun tersine inanmak Noel Babaya inanmak gibi birşeydir. 

Düşünün ki bu anlattığım kadınların bazıları bana aşık olduğu adamı anlatırken kendileri beni baştan çıkarttı. Bazıları benimle sevgiliyken eski sevgililerini anlattı. Böyle müthiş psikolojiye sahiptiler. Geçmişi atlatmak yerine unutmayı, bastırmayı seçmişlerdi. Rollo Tomassi’nin dediği gibi “erkekler realist görülen romantiklerdir.” Böyle çıkarcı kadınlara romantik olmayın! Bu potansiyeli gördüğünüz her kadını hayatınızdan olabildiği kadar çabuk çıkartın ki “sizin için” daha kötü bir trajik sonra yaşanmasın.

Emin olun ki doğru kadınlarla ilişki yaşamayı, rezalet kadınlarla seks yapmayı öğrenmediğiniz sürece huzurlu olamayacaksınız.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)


   1.Bölüm için tıklayınız.


Subscribe
Bildir
guest
24 Yorumlar
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments